Go Back   Sat Universe > International Section > International Forums > Albania

Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Te reja per frekuencat e kanaleve shqiptare

Albania

Reply
  #11  
Old 10-07-2011, 22:20 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
dreamer1983's Avatar
dreamer1983 dreamer1983 is offline
 
Join Date: Dec 2007
Location: Out of the world
Posts: 4,873
Thanks: 2,527
Thanked 18,100 Times in 3,831 Posts
Default

Frequenca me e reja per Kanalt te DigitAlb HD 16*E
======================================
Eutelsat Sesat_11139.HOR.27500 (3/4) _B5_Europe_DVB-S_QPSK DigitALB Satellite, 38.0 Mbps NID:366 TID:30405

Eurosport HD
Eurosport 2 HD
Travel Channel HD
MTV Live HD
X-HD
2011-07-10 +
Attached Files
File Type: rar Frekuencat me te reja HD te DigitAlbit 16E.rar (7.6 KB, 33 views)
__________________
If you like my post push
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to dreamer1983 For This Useful Post:
juli13 (10-07-2011), kevin04 (10-09-2011), mondi75 (12-07-2011), todi10 (24-07-2011)
  #12  
Old 28-07-2011, 19:08 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
fushkrujs's Avatar
fushkrujs fushkrujs is offline
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,049
Thanks: 850
Thanked 3,436 Times in 863 Posts
Country: Country Flag
Default Info!

Nga 1 Gushti TRING me Kanale te reja!


http://www.youtube.com/watch?v=sRnJd...ature=youtu.be">http://www.youtube.com/watch?v=sRnJd...ature=youtu.be" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to fushkrujs For This Useful Post:
pigeone (11-09-2011)
  #13  
Old 10-09-2011, 21:06 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
fushkrujs's Avatar
fushkrujs fushkrujs is offline
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,049
Thanks: 850
Thanked 3,436 Times in 863 Posts
Country: Country Flag
Default

DIGITALB me nje kanal te ri HD.
Nga sot nė platformėn satelitore DigitAlb ėshtė shtuar kanali mė i ri i cili po transmeton ngjarjet sportive nė kualitet tė lartė HD, bėhet fjalė pėr kanalin
" SUPER SPORT + HD ". Ky kanal ka plotesuar Renditjen e kanaleve duke zevendesura Service HD,Madje pritej qe ne kete Service HD te ishte Nickelodeon por papritur Shfaqet Sport HD.

Fr. 11139 /Pol . Horizontal / Sr . 27500 / FEC: 3/4
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to fushkrujs For This Useful Post:
pigeone (11-09-2011)
  #14  
Old 26-10-2011, 20:00 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
fushkrujs's Avatar
fushkrujs fushkrujs is offline
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,049
Thanks: 850
Thanked 3,436 Times in 863 Posts
Country: Country Flag
Default

Njoftohen te gjithe abonentet e Digitalb qe me date 9 nentor ne ora 00:01 do te leshohet ne funksionim sateliti i ri Eutalsat W3C 16°, me poshte do te gjeni frekuencat e reja pas kesaj date:


Digitalb I
Frekuenca:10762
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S1 MPEG-2


Ne kete frekuence jane keto kanale:


TOP CHANNEL
TOP NEWS
MY MUSIC
BANG BANG
CUFO TV
JUNIOR TV
EXP Shkence
EXP Histori
EXP Natyra
RTV 21
KTV
Klan Kosova


Digitalb II
Frekuenca:10804
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S1 MPEG-2


Ne kete frekuence jane keto kanale:


Film Hits
Film Thriller
Film Drame
Film Aksion
Film Komedi
X-1
X-2
Shop Tv
T Channel
Digi+
Film Autor

Digitalb III
Frekuenca:10845
Symbol Rate:27500
Polarizimi: Horizontal
Fec:3/4
DVB-S1 MPEG-2


Ne kete frekuence jane keto kanale:


SuperSport-1
SuperSport-2
SuperSport-3
SuperSport-4
SuperSport-5
Tv Klan
News-24
Digi Gold
musicAL
ABC News
TVSH
Ora News


Digitalb IV
Disa nga keto kanale punojne vetem me
Digitalb HD nga Digitalb ose me modul Conax pairing.
Frekuenca:10887
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S2 MPEG-4/HD


Ne kete frekuence jane keto kanale:


HD1
HD2
HD3
HD4
HD5
HD6
Travel HD
MTV HD
UFO Education
Planet TV
Scan TV
Alsat M
Channel One
Supersonic
X-3
X-4


Digitalb V
Disa nga keto kanale punojne vetem me
Digitalb HD nga Digitalb ose me modul Conax pairing.
Frekuenca:10928
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S2 MPEG-4/HD


Ne kete frekuence jane keto kanale:


Nat Geo HD
Discovery HD
HD7
HD8
Nickleodeon HD
Eurosport HD
Eurosport 2 HD
DORCEL HD
Cartoon Network
Nat Geo
Nat Geo Wild
Travel
MGM
Fox Life
Fox Crime
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to fushkrujs For This Useful Post:
juli13 (26-10-2011), kevin04 (09-11-2011), Vangeli (29-10-2011)
  #15  
Old 09-11-2011, 13:47 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
kenxo kenxo is offline
Senior Member
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 55
Thanks: 54
Thanked 19 Times in 14 Posts
Country: Country Flag
Default Frekuencat e reja nė DIGITALB SATELIT

Frekuencat e reja nė DIGITALB SATELIT


Last edited by juli13; 09-11-2011 at 16:13.. Reason: Modifikim i informacionit!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to kenxo For This Useful Post:
partizoni (06-01-2012)
  #16  
Old 26-12-2011, 17:12 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
juli13's Avatar
juli13 juli13 is offline
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 9,218
Thanks: 6,066
Thanked 45,143 Times in 8,088 Posts
Default

Tring ka bere gati kanalet e reja ne kete frekuence:

Frekuenca: 11345 MHz
Symbol rate: 27500 Msym

FEC : 5/6

Polarizimi: Horizontal

Sipas tring do te jete dita e merkure kur kanalet e reja do te fillojne transmetimin!
__________________
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to juli13 For This Useful Post:
dreamer1983 (29-12-2011), partizoni (06-01-2012)
  #17  
Old 29-12-2011, 11:42 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
dreamer1983's Avatar
dreamer1983 dreamer1983 is offline
 
Join Date: Dec 2007
Location: Out of the world
Posts: 4,873
Thanks: 2,527
Thanked 18,100 Times in 3,831 Posts
Default

Code:
28.12.2011
Tring Digital bashkon Shqipėrinė me Kosovėn, shtohen kanalet

28 dhjetori ka sjellė nė platformėn Tring Digital kanale tė reja tė dedikuar kategorive tė ndryshme tė admiruesve tė zhanreve specifike tė kinematografisė botėrore. Tring Fantasy quhet kanali i parė qė u shtohet gamės se kanaleve tė shumėllojshme tė Tring Digital dhe i dedikohet zhanrit fanstatiko-shkencor si dhe filmave horror.
Tring Fantasy ėshtė njė kanal qė pėrmban njė katalog tė pasur me kryevepra tė kinematografisė botėrore tė 10 viteve tė fundit duke nisur qė nga serialet mė tė suksesshme tė kėsaj natyre e deri tek filmat mė nė zė tė metrazhit tė gjate nė zhanret fantastiko-shkencor dhe horror.
Sa i takon audiencės Tring Fantasy ka si target tė gjithė femrat dhe meshkujt shqiptarė nga mosha 16-45 vjeē, pėr t’i mbajtur para ekranit dhe pėr t’i argėtuar me transmetim ekskluziv 24 orė nė ditė vetėm nė platformėn Tring Digital.
Filmi fantastiko-shkencor “Zhdukje zinxhir” me Carlize Theron dhe Marton Csokas ka qenė kumbari i startit tė transmetimeve nga kanali Tring Fantasy.
Gjithashtu, kanali Tring Fantasy do tė ketė njė programacion tė ndarė nė segmente qė identifikojnė dhe kėnaqin tė gjithė nėnkategoritė e kėtij zhanri tė zhvilluar ndjeshėm pas viteve ‘90.
Kanali Tring Fantasy fillimisht mund tė shihet vetėm nga abonentėt e Tring Digital me marrės satelitor, ndėrkohė qė sė shpejti do tė mundėsohet transmetimi i kėtij kanali edhe pėr marrėsit tokėsore.
Pėrpos kanalit Fantasy, platforma Tring Digital sjell dhe 6 kanale tė tjera tė reja, duke menduar kėshtu pėr mė tepėr argėtim pėr tė gjitha gjeografitė, kategoritė dhe grupmoshat e teleshikuesve.
Njė kanal sportiv me lajmet mė tė fundit nga sporti dhe mjaft informacione tė tjera pėr tė apasionuarit pas futbollit, si dhe njė kanal tjetėr me pėrmbajtje pėr publikun e rritur i janė shtuar listės sė kanaleve ekzistuese nė Tring, duke vijuar me kanalin mė tė mirė ndėrkombėtar pėr fėmijė Disney XD/MTV dhe programacionin e tij tė veēantė, si dhe tre kanalet e tjera tė reja nga platforma mė e madhe nė Kosovė RTV21, tė cilat pėrkatėsisht janė RTV 21 Popullore, RTV21 Plus dhe RTV21 Junior.
Tashmė Tring e bashkon vėrtet pas kaq kohėsh Kosovėn me Shqipėrinė dhe gjithė shqiptarėt nė mbarė botėn falė transmetimit tė tij tokėsor dhe satelitor, si dhe kanaleve speciale nga mbarė hapėsira shqiptare tė dedikuara shqiptarėve kudo qė ndodhen.
Tring vėrtet nuk njeh kufij. Gjate vitit 2012 mjaft surpriza tė tjera dhe kanale tė reja do tė vijnė falas pėr tė gjithė abonentėt e kėsaj platforme duke e bėrė edhe mė tė parrezistueshme magjinė televizive qė vjen vetėm nėn logon e Tring Digital.

Nga dita e merkure, me 28 dhjetor, Tring Digital lancon KANALE TE REJA DHURATE ne platformen satelitore. Per te perfituar kanalet e reja mjafton te beni kerkimin e kanaleve: 
Frekuenca: 11345 MHz
Symbol rate: 27500 Msym
FEC : 5/6
Polarizimi: Horizontal
Attached Images
File Type: jpg fantazi.jpg (8.7 KB, 5 views)
__________________
If you like my post push
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to dreamer1983 For This Useful Post:
fushkrujs (01-01-2012), juli13 (30-12-2011)
  #18  
Old 03-02-2012, 08:56 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
Diavolo's Avatar
Diavolo Diavolo is online now
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 198
Thanks: 236
Thanked 233 Times in 104 Posts
Country: Country Flag
Thumbs up NJoftim Digitalb Frequence e re 03/02/2012

Digitalbi ka levizur sot DVB-s2 frequence te re
11.056 GHz Polarizimi vertical
Tani eshte ne dispozicion
10.888 GHz polarizimi Horizontal
30000
DvB-S2
8PSK
FEC 3/5
Kjo shumefishte eshte e vendosur 7 kanale HD edhe 13 kanale ne zhgjithjen e SD.Disa nga kanalet jane te koduar ne te simulcryptu,e cila pefshin sistemet dhe Conax VideoGuard ***,
shperndarjen e kanaleve te vecanta ne platformen TV total.
__________________
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Diavolo For This Useful Post:
dini (04-02-2012)
  #19  
Old 15-02-2012, 23:24 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
tani1's Avatar
tani1 tani1 is offline
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sat Universe
Posts: 11,297
Thanks: 15,780
Thanked 95,476 Times in 11,213 Posts
Country: Country Flag
Default Big Brother Albania 5

Big Brother 1
 1. Frekuenca: 10762 MHz
 2. Polarity: Horizontal
 3. Symbol Rate: 27500
 4. FEC : 3/4
Big Brother 2
 1. Frekuenca: 10803 MHz
 2. Polarity: Horizontal
 3. Symbol Rate: 27500
 4. FEC : 3/4
__________________
No Card sharing discussion allowed on this forum.
No Support via PM sistem with questions that can be answered in open forum.
Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal.
All the files available here are kept for experimental and educational purpose only.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to tani1 For This Useful Post:
dreamer1983 (15-02-2012), fushkrujs (15-02-2012), juli13 (15-02-2012)
  #20  
Old 17-02-2012, 22:39 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
fushkrujs's Avatar
fushkrujs fushkrujs is offline
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,049
Thanks: 850
Thanked 3,436 Times in 863 Posts
Country: Country Flag
Default

Albanianscreen ndryshon frekuancat nge data 20 Shkurt 2012.


Frequency: 11108 Mhz
Symbol rate: 02821
Polarization: Vertical
F.E.C: 2/3 ose AUTO
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to fushkrujs For This Useful Post:
periklis6 (22-02-2012), tani1 (17-02-2012)
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2016 - Sat Universe