Digi Cablu Chat

tpsjo

Registered
Messages
2
Va salut. Pe DVB Viewer mergeau cheile pana de ceva vreme. Acum canalele codate nu mai merg. Am dat re-scan si aceeasi situatie. Aveti idee ce este de facut ?
Multumesc.
 

highyield

Registered
Messages
9
Verifici posturile TV necodate, de pe aceleași transpondere cu posturile codate. Dacă funcționează, șterge cheile și le reintrodu. Dacă nu funcționează, ai o problemă de semnal.
 

djczefre

Registered
Messages
77
Salut la toti! Am si eu un Azbox care are si dvbc. A-si vrea sa-l folosesc pentru a putea sa ma uit la Hbo ( D..i cablu. Receiwerul stie emulatoare, momentan este dotat cu oscam. Un how to un sfat vreau sa cer de la voi. Habar nu am cum s-au de unde pot face rost de emu , key. Multumesc pentu cei care ma ajutra! In Pm sa discutam dac se poate.
 

beke07

Registered
Messages
8
Salut la toti! Am si eu un Azbox care are si dvbc. A-si vrea sa-l folosesc pentru a putea sa ma uit la Hbo ( D..i cablu. Receiwerul stie emulatoare, momentan este dotat cu oscam. Un how to un sfat vreau sa cer de la voi. Habar nu am cum s-au de unde pot face rost de emu , key. Multumesc pentu cei care ma ajutra! In Pm sa discutam dac se poate.

Salut, descarca si instaleza un oscamemu, actualizeaza softcamkey si ar trebui sa ai lumina pe ce vrei tu .
 

iulix99

Registered
Messages
4
twincam gigablue

Salut.
Din pacate revin, si am citit cam tot ce am gasit, dar .... Ma puteti ajuta cu info cum sa scriu key JJ pe un card gigablue?
Am programatorul, merge sa scriu firmware-ul (am incercat 3.18, 3.22, 3.30) am pus si key-ul, dar nu vrea de nici un fel, cand intru de pe televizor, raman aceleasi key-uri, nu se modifica.
Am folosit GigaBlueManager 1.0, 1.1, n-a vrut de nici un fel, adica se duce la 100%, totul bine si frumos, dar "lunima" nu vrea sa se faca.
Multumesc.
 

softclau

Registered
Messages
13
Servus. Un K3 Pro cu Android (cablu si satelit). Oscam. Deschide in sharing (cu linie). Nu stiu sa-l configurez pentru softcam.key (digi). Un ajutor ar fi de mare folos (contra cost). Multumesc.
 

nilf40f

Registered
Messages
17
Se pare ca de ieri iarasi au facut ceva schimbari de key la digi cablu. Ieri dimineata totul era ok iar aseara canalele codata nu mai mergeau.
 

nilf40f

Registered
Messages
17
Buna,

am reziliat contractul de cablu tv digi, fiindca vreau sa trec pe satelit, din cauza unei noi locatii
supriza insa - Nema receivere la ei
am un Amiko 8260 hd dar, nu vor sa-l imperecheze cu cam-ul lor
exista vreo posibilitate sa receptionez grila lor sau alta cu receiverul meu sau, ce receiver (de la digi) imi recomandati sa caut sa cumpar?
multumesc!
Daca ai internet la noua locatie,, merge prin sharing. gasesti pe cineva care sa iti dea o linie de share si ai rezolvat problema.
 

dumitrupl

Registered
Messages
1
va rog ,cine cunoaste ,cum se introduce key nagra,al 2 sir ,pe ce taste se apasa pe telecomada ,amiko combo extra.primul sir am scris,la al 2 sir ,nu stiu combinatia de taste telecomanda.
 

josht5

Registered
Messages
5
Salutare baieti , cine ma indruma si pe mine pt o programare Cam Diablo Digi Cablu va rog ? Multumesc .
 
Last edited:

josht5

Registered
Messages
5
ok , am reusit sa gasesc si keyle sa ma conectez si la Diablo cu Pc-ul .. dar cum fac sa le bag in Diablo .. ? trebuie facut un softcam key ?
 

anakin70000

Registered
Messages
2
Salut,
am un dreambox 520 , pe care il folosesc cu cccam si cateva linii. Nu stiu cum sa folosesc cccam pentru posturile codate "Gigi".Va rog sa ma indrumati sa fac lumina pe cablu.Multumesc.
 

bestDVB

Registered
Messages
12
Am un Matrix Reborn Cam, ce firmware trebuie sa scriu pe el, ca sa mearga pe DIGI? am incercat o gramada, singurul care merge partial, este Neo 4.02 ( nu merge pe canalele HD/nu decodeaza canalele codate si pe canalele cu sunet Dolby Digital codate/nu se aude sunetul).
 
Top