Tandberg Hakkýnda..

Salih_ozkoc

Registered
Sitede Ýngilizce Olarak Konu Açtým Ama Ego Patlamasý Yaþayan Site Yöneticileri ve/veya Moderatörleri Açtýðým Konuyu Silmiþler Þuan da Küfürlü Mesaj Yazmamak Ýçin Kendimi Zor Tutuyorum

Konuya Gelince...

Bu Tandberg Þifreli Kanallarý Ýzlerken Ýnternet Açýk Olursa Keyler Çöker mi? Tek Ýstediðim Bu Soruya Cevap.

Çok teþekkürler ve Saygýlar

iyi günler.

serkanguzel

Registered
Hayır çökmez.

Çünkü Tandberg şifreler, cihazın içindeki dahili benzeşim çözücüsü( emulatör ) tarafından çözme işlemini yerine getirildiği için, çözme işlemi esnasında internet üzerinden herhangi bir yerle haberleşmezler.

Tabi cihazın içinde çalışan dahili bir çözücü( emulatör ) kullanıyorsanız.

Dahili çözücü ile izlerken; Tandberg şifreli bir kanalı izleme esnasına denk gelecek şekilde, yayıncı kuruluş kanalın şifresini değiştirdiyse, yeni şifre girilene kadar, kanal izlenemeyecektir.

Cihazınız Tandberg şifreleri çözerken, SSSP protokolü ve benzeri yöntemlerle şifreleri internet ortamından temin ediyorsa, internetin kesilmesi yada server data akışının kesilmesi bağlı olarak, kanal kapanabilir.

Salih_ozkoc

Registered
Hayýr çökmez.

Çünkü Tandberg þifreler, cihazýn içindeki dahili benzeþim çözücüsü( emulatör ) tarafýndan çözme iþlemini yerine getirildiði için, çözme iþlemi esnasýnda internet üzerinden herhangi bir yerle haberleþmezler.

Tabi cihazýn içinde çalýþan dahili bir çözücü( emulatör ) kullanýyorsanýz.

Dahili çözücü ile izlerken; Tandberg þifreli bir kanalý izleme esnasýna denk gelecek þekilde, yayýncý kuruluþ kanalýn þifresini deðiþtirdiyse, yeni þifre girilene kadar, kanal izlenemeyecektir.

Cihazýnýz Tandberg þifreleri çözerken, SSSP protokolü ve benzeri yöntemlerle þifreleri internet ortamýndan temin ediyorsa, internetin kesilmesi yada server data akýþýnýn kesilmesi baðlý olarak, kanal kapanabilir.

Çok Teþekkür Ederim Serkan Hocam Ben Sizi Unutmuþtum :( Çok Özür Dilerim :(

Þimdi hocam ben skystar2 s2 tv kartý ve vPlug server aracýlýðýnda cccam plugini olan hadu ile bilgisayardan progdvb de codec sorunu yaþadýðým için dvbviewer programý ile izliyorum ama izlerken ne olur ne olmaz diye ethernet kablosunu bilgisayardan çýkarýyorum internet þifreleri çökertmesin diye aslýnda sorduðum soruyu bile doðru düzgün soramadým ancak sizden aldýðým cevaba göre yanýlmýyorsam kanallarý izlerken internetim açýk olursa þifrelerin çökme ihtimali oldukça yüksek dimi hocam ?

serkanguzel

Registered
Çok Teþekkür Ederim Serkan Hocam Ben Sizi Unutmuþtum :( Çok Özür Dilerim :(

Þimdi hocam ben skystar2 s2 tv kartý ve vPlug server aracýlýðýnda cccam plugini olan hadu ile bilgisayardan progdvb de codec sorunu yaþadýðým için dvbviewer programý ile izliyorum ama izlerken ne olur ne olmaz diye ethernet kablosunu bilgisayardan çýkarýyorum internet þifreleri çökertmesin diye aslýnda sorduðum soruyu bile doðru düzgün soramadým ancak sizden aldýðým cevaba göre yanýlmýyorsam kanallarý izlerken internetim açýk olursa þifrelerin çökme ihtimali oldukça yüksek dimi hocam ?

İlk mesajımı tam özümseyemediniz sanırım !

Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi, izleme yöntemine göre değişir. Tandberg şifreleri, Vplug Server üzerinden alıyorsanız, internet bağlantısını kapatırsanız çöker. Yani kapatmamalısınız !!! Çünkü "Vplug Server" izleme tekniği, server'li izleme tekniğidir.

Tandberg şifreli kanalları izlemek için, Vplug'a yama olarak çalışan, "Vplug server" kullanmaya gerek yok. Çünkü standart Vplug kurulumu ile Tandberg şifreleme direkt çözülüyor zaten...

İlk mesajda yazılanları uyguladıktan sonra, son mesajdaki güncel vkeys.db dosyasını ilgili yere atıp, Tandberg şifreli kanalları DVB Player'larla izleyebilirsiniz.
http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=295442

! İzleyeceğimiz herhangi bir şifreleme sisteminin dataları internet ortamından cihazımıza geleceği için, Hadu, Vplug Server ve benzeri yöntemlerle izleme yapılırken, PC internete bağlı olmak zorundadır.

ProgDVB yada diğer DVB Player'larla codec sorunu yaşamazsınız aslında... Codec sorunu, PC'ye çok sayıda codec kurup - kaldırmaktan kaynaklanmaktadır. Kurulup-kaldırılan codec'lerin, PC'de registry( kayıt defteri )'de kalıntıları temizlenmediği zaman, bazı DVB Player'larda codec sorunu yaşanmasına neden olabilir.

Bütün video türlerini izlemek için, PC'de Lav Filters codec ile FFDShow codec'lerinin kurulu olması yeterlidir.

PC'de kurulu bütün codec'leri kaldırdıktan sonra, PC'de "Codec Tweak Tool" ile temizlik yapınız. Bu mesaj hücresinde aşağıya ekliyorum. İlaveten üzerine Ccleaner ile registry temizliği yapmanızı da öneririm.

Sonra bu iki codec'i kurmanız yeterli gelecektir.
http://files.1f0.de/lavf/nightly/
http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=109604&page=54

DVB Player'ların temiz bir şekilde kurulumu da önemlidir. DVBsat'ta bütün DVB PLayer'ların güncel sürümler mevcuttur.

Last edited:

Salih_ozkoc

Registered
Ýlk mesajýmý tam özümseyemediniz sanýrým !

Bir önceki mesajýmda belirttiðim gibi, izleme yöntemine göre deðiþir. Tandberg þifreleri, Vplug Server üzerinden alýyorsanýz, internet baðlantýsýný kapatýrsanýz çöker. Yani kapatmamalýsýnýz !!! Çünkü "Vplug Server" izleme tekniði, server'li izleme tekniðidir.

Tandberg þifreli kanallarý izlemek için, Vplug'a yama olarak çalýþan, "Vplug server" kullanmaya gerek yok. Çünkü standart Vplug kurulumu ile Tandberg þifreleme direkt çözülüyor zaten...

Ýlk mesajda yazýlanlarý uyguladýktan sonra, son mesajdaki güncel vkeys.db dosyasýný ilgili yere atýp, Tandberg þifreli kanallarý DVB Player'larla izleyebilirsiniz.
http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=295442

! Ýzleyeceðimiz herhangi bir þifreleme sisteminin datalarý internet ortamýndan cihazýmýza geleceði için, Hadu, Vplug Server ve benzeri yöntemlerle izleme yapýlýrken, PC internete baðlý olmak zorundadýr.

ProgDVB yada diðer DVB Player'larla codec sorunu yaþamazsýnýz aslýnda... Codec sorunu, PC'ye çok sayýda codec kurup - kaldýrmaktan kaynaklanmaktadýr. Kurulup-kaldýrýlan codec'lerin, PC'de registry( kayýt defteri )'de kalýntýlarý temizlenmediði zaman, bazý DVB Player'larda codec sorunu yaþanmasýna neden olabilir.

Bütün video türlerini izlemek için, PC'de Lav Filters codec ile FFDShow codec'lerinin kurulu olmasý yeterlidir.

PC'de kurulu bütün codec'leri kaldýrdýktan sonra, PC'de "Codec Tweak Tool" ile temizlik yapýnýz. Bu mesaj hücresinde aþaðýya ekliyorum. Ýlaveten üzerine Ccleaner ile registry temizliði yapmanýzý da öneririm.

Sonra bu iki codec'i kurmanýz yeterli gelecektir.
http://files.1f0.de/lavf/nightly/
http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=109604&page=54

DVB Player'larýn temiz bir þekilde kurulumu da önemlidir. DVBsat'ta bütün DVB PLayer'larýn güncel sürümler mevcuttur.

Aynen hocam tamamdýr þimdi anladým :D iyi ki varsýnýz Serkan hocam çok teþekkür ederim