Digi Cablu Chat

predator_2

Donating Member
Messages
175
Digi Cablu.

Digi Cablu merge din sharing, Cccamd, numai pe 1880:000000, pe satelit deschide pe 1802:000000. Linia ccamd deschide foarte bine si pe Amiko Impulse Wifi. Deci pana in prezent sanse sa se gaseasca keyle sunt foarte slabe, si o sa dureze foarte mult spre deloc.

https://imgur.com/a/wUrQB
 

hackbyyuri

Registered
Messages
4
CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0x1801 id:0x0 pid:0x158c Unknown
CCcam: nagra2 emu can't decode ecm (key: 1, ident: 0) no key
CCcam: remote ecm -> rs101.fcnoip.org:29101 0x1880(0x000)
CCcam: remote ecm <- rs101.fcnoip.org:29101 failure from cache
CCcam: cam[0] ecm even nok caid:0x1880 id:0x0 pid:0x15be Unknown

DM500C gemini 4.70 + cccam 2.3.0
 

ionioni

Registered
Messages
6
Am incercat multe linii de acolo, ori sunt puse la misto ori.... Nu functioneaza nimic de acolo.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

nimic nu merge de acolo, multe nici nu-s online (DigiTV zic), plus alea-s de satelit, pe cablu e acelasi algoritm/chei?
 

bogdan21

Registered
Messages
5
De receptor fac rost si incerc sa extrag cheiile doar sa mai fie functionala treaba pe rds . Eu am un Humax digi+c cu tot cu card de la digi.



Salut,
Am si eu tot humax dar din cate vad are sti5197-mbc, ai gasit cumva un jkeys pentru el?
La cum arata placa are port jtag chiar daca e bga proc-ul, poate reusim sa citim ceva de pe acolo.
Din cate am cautat pe net nu am gasit un how to ca sa le scoti din humax dar ...
Daca stau bine si ma gandesc nu am gasit pana acum cum poti sa scoti ceea ce trebuie bagat pentru emu n2 doar ceea ce ai nevoie ca sa pui card n2/n3 in alt stb.
Cu stima,
Bogdan


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Last edited:

Eminem1978

Registered
Messages
5
Salutare !!! Știe cineva de ce numai mai merg canalele hbo, digi film , hbo 2 , hbo 3 , spice ... etc .... cele care trebuiesc plătite , am un Alma c2200 si pe el am instalat v1.22B2_emu.abs , au mers pina acum 4-5 zile , ma poate ajuta cineva cu un soft mai nou sau altceva. Merci !!!
 

rudybloch

Registered
Messages
17
Salutare !!! Știe cineva de ce numai mai merg canalele hbo, digi film , hbo 2 , hbo 3 , spice ... etc .... cele care trebuiesc plătite , am un Alma c2200 si pe el am instalat v1.22B2_emu.abs , au mers pina acum 4-5 zile , ma poate ajuta cineva cu un soft mai nou sau altceva. Merci !!!

Daca citesti mai in urma vei stii de ce!
 

tuner2000i

Registered
Messages
5
Salutare. Si la mine e bezna de catev zile. Foloseam un gigacam blue pe un smart tv samsung. Nu prea pot sa zic ca sunt eu foaarte familiar cu criptariile tv, dar sunt inginer it, programator si detin aparatura performanta de smd si bga rework. Daca pot ajuta cumva la aflarea cheilor, o fac cu mare drag. Cu ziceam nu sunt familiar, dar prind repede. Sunt din tm
 

gtdorin

Registered
Messages
2
Buna ziua, o intrebare legata RSA si BK, poate ma 'luminati' si pe mine,de ce sunt diferite daca in cutie este un card n3 sau n2 nu inteleg de ce trebuie doua jkeys.def.
 
Top