Pitanje za nb 501

d.j.carusso

Registered
Messages
894
CCW teorija

evo da širokim masama pojasnim što je to CCW. ako ima pitanja samo navalite, rado ću odgovoriti.

DCW je dinamic control word (CW)
CCW je constant control word

razlika je u tome što se CW ključevi mjenjaju svakih nekoliko sekundi do minuta, to je normalna pojava i to se zove DCW
kada ih se iz nekih razloga ne mijenja onda je to CCW! njih možeš isčitati s humaxom ili dreamom ako ti kanal radi. onda pogledaš i piše ti da je u konstantu. e ali možeš vidjet cw ključ jedino kad ti je program otvoren. znaći treba prvo raditi da bi ga mogao isčitati.
CW je ono što nam zaprvo uvijek treba. svi sustavi kodiranja samo izmišljaju te CW ključeve razno raznim algoritmima. znaći ovaj ključ je osnova za gledanje programa. tako da svako kodiranje ima svoje CW ključeve po kojima dekodira, a npr. nagravision je samo kodiranje kojim se dođe do tog cw ključa.

nadam se da je jasnije znaći nisu uvijek dostupni, samo ponekad! znaći nemojte navaljivat jer ih se nemože stvorit ako ne postoje.

Hvala Mario0000:):)
 

skorzeny

Registered
Messages
6
Direct control word (DCW) ili tzv. servisni kljuc koji traje veoma kratko od cca 1 sata pa moze da potraje i nekoliko dana zavisi koji je provajder u pitanju!!!
Pozdrav;)
 

ninooo

Registered
Messages
9
POZDRAV SVIMA....
IMAM JEDNO MOŽDA LAIČKO PITANJE....
NOV SAM U OVOME,ALI POLAKO NAPREDUJEM(BAR SE NADAM)...
IMAM NEOTION BOX 501...DOSADA SAM PROMJENIO SW,UBACUJEM REDOVNO RP,RK FILOVE.... E ALI TU MI DOLAZI NEJASNOĆA....
MOŽE LI MI NETKO OBJASNITI POJAM SOFTCAM KEY,ŠTO ON DONOSI,I KAKO SE UBACUJE U NEOTION,JER MI IDE ZA SADA SAMO TO UBACIVANJE RP,I RK FILOVA.....TREBA LI MI NEKI ALAT (POPUT WINUPLOAD-a)...
NADAM SE DA MI SE ONI KOJI ZNAJU NEĆE SMIJATI NA OVOM PITANJU....ALI,TKO PITA NE SKITA.....ZAR NE?
 

ninooo

Registered
Messages
9
haj svima....

pozdravljam sve korisnike foruma,i želim da se još duuuugo družimo i uživamo u gledanju sat programa....
poseban pozdrav moderatorima,i svim članovima koji su našli vremena odgovarati na moja pitanja...
idemo dalje.......
 

d.j.carusso

Registered
Messages
894
POZDRAV SVIMA....
IMAM JEDNO MOŽDA LAIČKO PITANJE....
NOV SAM U OVOME,ALI POLAKO NAPREDUJEM(BAR SE NADAM)...
IMAM NEOTION BOX 501...DOSADA SAM PROMJENIO SW,UBACUJEM REDOVNO RP,RK FILOVE.... E ALI TU MI DOLAZI NEJASNOĆA....
MOŽE LI MI NETKO OBJASNITI POJAM SOFTCAM KEY,ŠTO ON DONOSI,I KAKO SE UBACUJE U NEOTION,JER MI IDE ZA SADA SAMO TO UBACIVANJE RP,I RK FILOVA.....TREBA LI MI NEKI ALAT (POPUT WINUPLOAD-a)...
NADAM SE DA MI SE ONI KOJI ZNAJU NEĆE SMIJATI NA OVOM PITANJU....ALI,TKO PITA NE SKITA.....ZAR NE?


I ne treba ti nista drugo osim rp i rk .....:)
Inace drugi put pokusaj iskljucit caps lock dok pises, jer ovo izgleda kao da vices....:)

Pozdrav !
 

ninooo

Registered
Messages
9
pozdrav svima...i help

imam neotion box 501.SW 2.1T7,ubacio sam najnovije rp i tk filove....međutim moj se neotion neprestano "smrzava".Npr gledam mulltivision 2,i kad počnem mjenjati programe,jednostavno zablokira...
to se dešava baš često
da li je moja greška,greška o softwareu ili nešto treče...
hvala
 

malioli

Registered
Messages
149
pozdrav svima...i help

imam neotion box 501.SW 2.1T7,ubacio sam najnovije rp i tk filove....međutim moj se neotion neprestano "smrzava".Npr gledam mulltivision 2,i kad počnem mjenjati programe,jednostavno zablokira...
to se dešava baš često
da li je moja greška,greška o softwareu ili nešto treče...
hvala

Pozdrav @ninooo!

Za gledanje Multivision odnosno TPS paketa koristi se emu odnosno rp! Jedna od mana naših boxova je baš to što nemamo najbolji softver za emulaciju iz toga razloga dolazi i do zamrzavanja. Već duže vrijeme pokušava se nagovoriti firmu koja izrađuje naše uređaje da poprave softver i daju tako željene dodatke za ostale sustave kodiranja, ali sve pokušaji su bezuspješni. Za sada trebamo biti strpljivi i uzdati se u cijenjenoga kolegu @testi da će i dalje izrađivati rp i možda provaliti u dušu naših boxova kako bi popravio nedostatke. Inače 21T7 je najbolji i najpouzdaniji softver. Ja imam 21T18 i imam još više problema. Pokušao sam ga promijeniti na 21T17 ali bezuspješno jer mi se odmah počinje smrzavati, ne uspijem ni podesiti satelite.
Moj savjet ti je da pratiš forum i sigurno ćeš na vrijeme saznati sve promjene i novosti za naše boxove!
Svakog dobra! ;)
 

Ico2005

Registered
Messages
17
- a i za dodat je da smo do sada imali zasigurno najažurniju i najbržu podršku za 501/601 recivere tako da smo neke stvari imali po par dana prije nego neki drugi skuplji i razvikaniji reciveri. Sjetimo se samo zadnje i predzadnje promjene MEMC-a na Premierama kad je testi riješio emu za svega sat-dva ;)
 

ninooo

Registered
Messages
9
dečki puno vam hvala na odgovorima.....nadam se da će se i to brzo rješiti.... pozzzz
 

malioli

Registered
Messages
149
- a i za dodat je da smo do sada imali zasigurno najažurniju i najbržu podršku za 501/601 recivere tako da smo neke stvari imali po par dana prije nego neki drugi skuplji i razvikaniji reciveri. Sjetimo se samo zadnje i predzadnje promjene MEMC-a na Premierama kad je testi riješio emu za svega sat-dva ;)
Potpisujem i stvarno trebamo biti zahvalni kolegi @testi na brizi oko naših boxova! :thum:
 

Ico2005

Registered
Messages
17
A za pohvalit su i testijevi "patuljci" koji svakodnevno stavljaju AES ključeve u emu tako da imamo prilike gledat i TPS. U svakom slučaju, veliki trud i volja su više nego evidentni.
 
Last edited:

malioli

Registered
Messages
149
Da isto tako se ne smije zaboraviti zahvaliti forumima koji omogućavaju da sve nadogradnje budu dostupne! :thum:
 

ninooo

Registered
Messages
9
ima dosta ljudi koji se trude da se može gledati "zabranjeno voće"...i moramo im biti zahvalni...i usput,da li itko zna kako se može gledat pink plus,na neotion boxu(mada mislim da pitam gluposti)....
još jednom hvala svima koji nesebično pomažu i dijele svoje znanje s nama.....
pozzzz:wer45:
 

ninooo

Registered
Messages
9
da...bio je prije 2 tjedna i trajao 2 dana......nažalost....
svejedno hvala na odgovoru..... pozzzzzz:thum:
 

arma

Registered
Messages
7
Pozdrav svima ...
eto samo 2 rijeci u vezi 501...
Stavite software 21T5 taj je naj stabilniji ... ta je bila neka verzija no pubblik i radi kao top !
ja ga upotrebljavam vec puno vremena i nemam problema!
 

malioli

Registered
Messages
149
Muči što ne mogu izbrisati 21T18, probao sam i s tvorničkim postavkama i s miniapplikacijom ali ništa ne pomaže i kod instaliranja novog softa nešto se kolje i rec se smrzava pa nikako ne mogu podesiti sustav!
Ali ako imaš link za 21T5 postaj ga! Neka se nađe!
Svakog dobra!
 
Top