Problem sa neotionom 501

marsall

Registered
Messages
16
Prije svega pozdrav svima budući sam se tek danas uclanio, a kako vidim da ovdje ima dosta znalaca molio bih da mi pomognu. Naime vex dugo vremena (2-3 mjeseca) imam problema sa neotionom koji mi ne dopusta skeniranje i odmah se resetira cim pokusam skenirati odredjeni satelit. Imam motor super jack i to mi se dogadja od kako sam njega stavio. E sad imali to neke veze s tim ili je u pitanju nesto drugo. Unaprijed hvala na pomoci.
 

d.j.carusso

Registered
Messages
894
Bok Marshall i dobrodosao na forum,

nemam motor ali znam da neotionbox ima ponekad ( vrlo cesto ) poteskoca u radu s njim.
Vjerojatno ti je pobrkao satelite pa ga to muci...
Probaj napravit reset motora...
Mislim da bi svaki motor trebao imati reset button na sebi, i onda sve iz pocetka..
Bilo bi dobro prije tog vidjet dali njemu uopce radi skeniranje, znaci isprobati ga na nekom drugom sistemu...

Pozdrav !!
 

Svirac

Super VIP
Messages
1,466
Pokušaj neotion spojiti kod nekoga tko ima fiksni tanjur. Imao sam sličnih problema sa softwerom 2T18. Vratio sam se na stari 2T17 i sve je bilo. Ok. Pokušaj te dvije solucije pa javi kako je prošlo.
 

zivac

Registered
Messages
196
Pozdrav Marsall.

Imam Neotion 501 i mislim bas taj motor super jack i nemam nikakvih problema sa skeniranjem i resetiranjem.
Neotion i motor su malo kompliciranija varijanta ali uz malo muke da se to sve lijepo ustimati.

Podrzao bih preporuku svirca i carussa da probas prikaciti svoj neo kod nekoga tko ima fiksnu satelitsku i probas skenirati moguci satelit.

Ako tako radi kako treba onda je problem do motora.

Tada nista drugo nego isprovjeravati antenske kablove i njihovo spajanje posto taj motor struju uzima preko antenskog kabla, pa lose spajanje bi moglo biti problem.

A ovo sto svirac kaze za software definitivno je preporuka prijeci/vratiti se na 21t7 software, dugo sam se opirao tome imao sam 21t18 i pravio je male probleme i na kraju sam se ipak vratio na 21t7 i sada ima puno manje problema.

I jos obrati paznju da prilikom ubacivanja liste kanala obvezno prvo ucitas neku stariju verziju rp t330, zatim listu kanala, pa onda najnoviji rp t346 za tps i rk fijl.
Inace bude problema.

Sretno.
 

samir_du

Registered
Messages
42
ovo stoji sto su svirac d.j i zivac rekli ali moj ti je savjet ovaj napravi factory default i idi od satelita do satelita pa skeniraj TP samo one za koje znas da rade i pazi na pozicije satelita da ti se nedesi da ti dva satelita imaju istu poziciju i ako neslusas radio kanale namoj ih ni skenirati da bi ti ostalo vise memorije za TV kanale uzivaj....
 

marsall

Registered
Messages
16
Ljudi zahvaljujem na ovolikim odgovorima. Probao sam kod komsije jer on ima fiksnu antenu i prikacio sam kod njega svoj resiver i podesio postavke na fix. Radi bez problema skeniranje i ne resetira se. Izgleda da je do motora ili do kabela kako @zivac rece, mozda kratki spojevi. Danas cu to malo pretresti sve.
 

zivac

Registered
Messages
196
Odlicno marsall ili mozemo naski "stari", vec si blizi rjesenju. Ako bude problema javi. Sretno.
 
Top