Slikom kroz Ex YU

zivac

Registered
Messages
196
Poštovani prijatelji, pozivam Vas da pošaljete svojih zanimljivih slika iz raznih krajeva Ex YU, vjerujem da svi toga imamo na tone. :thum:

Treba mi savjet kako je to najbolje raditi, koliko slika slati, da li u arhivi ili otvorene, u kojoj rezoluciji pa da to bude preporuka.
 

Rocknroll

Staff member
Administrator
Messages
6,174
Bolje bi bilo da nisu u arhivi. Tako da se vidi thumbnail, pa da mozemo kliknuti da vidimo sliku u pravoj velicini. Sto se tice rezolucije, ja sam napravio da se vece slike automatski smanje na sirinu 700 piksela kad se gledaju na forumu, jer ljudi u nekim postovima postave ogromnu sliku sa druge stranice u img code pa onda probije sirinu foruma i izgleda ruzno.
 

zivac

Registered
Messages
196
Ja držim rezoluciju monitora na 1400x1050 pa kad otvorim ovakvu sliku izgleda mi pomalena.
A kako da mi ostanu nazivi slike kada je pošaljem, recimo ova je slika nazvana Bosanska-Lutvina kahva u Travniku.jpg, nije problem kada se šalje 1 slika naziv se može staviti kao naslov poruke, ali ako ide više slika odjednom kako onda?
 

zivac

Registered
Messages
196
Možda si u pravu.

Činjenica je da je video moćniji medij nego fotografija, pogledao sam malo na You tube-u i ima finih videa.

Možda da ne ograničavamo nije bitno je li slika ili video jednostavno da je iz naših krajeva.

Jedino nisam siguran koliko naših ljudi ima brzu vezu na internet da to mogu pratiti bez muke.

Mislim da je bitno da se nešto dešava.

Evo još jednog videa sa You tube, rijeke i jezera BiH.

http://www.youtube.com/watch?v=_rRsmei9yUA&mode=related&search=

Slažem se sa rock-om da je najbolje da idu vlastita djela da li slike ili video nema veze, ali opet ako je netko nešto napravio pravo dobro zašto ne ne proslijediti link.
 
Last edited:

zivac

Registered
Messages
196
EKV-Jadransko more.

Par fotki sa Jadranskog mora, jer upravo to slušam.

Eh dok sam rezao rezoluciju za forum prođe pjesma, nema veze.

Fotke su vezane za područje Makarske rivijere, točnije Baška Voda podno Biokova, to je ona planinčuga u pozadini.
 

zivac

Registered
Messages
196
Ova godina je bila bez snijega ali zato prošla nije...

Slike su nastale prošle godine u prvom mjesecu na Medvednici iznad Zagreba, Planinarski dom Runolist, i Činovnička livada skijalište na Sljemenu posljednja slika je iz Posavine jedna vodenica na Majevici (još uvijek je u uporabi)
 

zivac

Registered
Messages
196
Bosna: Majevica u maju/svibnju 2006

Postavio sam sebi kao screen saver slide show baš slika iz ovog turnusa i što ih duže gledam sve mi se više sviđa ta Majevica.

Majevica je planinski masiv ili planina koja odvaja Bosansku posavinu od brdsko planinske Bosne.

Na ovim slikama je pogled na naselje Bijelu blizu "čuvene" bosanske pijace Arizona a to je sve blizu Brčkog. I još nekolicina pejzaža.
 
Top