DREAMBOX 7020S VE 7020si...

danger35

VIP
arkadaşlar her ikisinide iyice inceleme şansım oldu.içlerini bire bir açıp baktığımda baştan pek bi fark yok gibi görülsede epey fark var.
7020si de power suplay kartı farklı şekilde ve panasonic firmasının logoso adı tazıyor üzerinde ayrıca tuneri direkt takılmış yani 7020s deki gibi anten girişi altta değil üstte kalıyor.
ayrıca ana mainbordun tam ortasındaki bölgede 7020s de bulunan sim kart soketi bunda boş bırakılmış.
ve 7020si modelinde kullandığı kondansatörler 7020s ye göre farklı firmanın ürünü var.
7020si 2 tane kurcalama şansım oldu baktımki 7derece w3de eksik kanal buldu ve hotbirdtte eksik kanal buldu ayrıca turksattaki networklar malesef dm 7020si modelinde sağlıklı çalışmadı.
ama dm 7020s modelde kaç tane ayarladıysam böyle bir sorun yaşamadım.
elbette şuan 7020si kullanıpta sorun yaşamıyanda vardır ama arkadaşlar bana kalırsa ilk çıkan 7020s modeli bu si modelinden daha stabil çalışıyor
tuner ve ana kart biraz seri üretim dolayısıyla olsa gerek kalitesiz gibi geldi.
bu yazdıklarım sadece benim 2 modeli yan yana koyup karşılaştırdığım yönleri sadece bilgi ve merak edenler için yazdım.
ben kendi şahsıma yazıyorum 7020S tercihimdir...
saygılarımla...

danger35

VIP
ha bu arada dreamboxı aldığınız yere çok dikkat edin.
20euro fazla olsun garantili olsun ve aldığınız satıcı sağlam olsun;)
saygılar...