Editare key cu telecomanda for DREAMBOX DM500

adybaran

Banned
Messages
126
Intilnim des intrebari sub forma de rugaminti,pe mai multe forumuri despre modul si posibilitatea de editare key direct cu telecomanda.Multi creeaza confuzie ina a edita sub aceeasi forma sau mod ca la......Opticum,Globo,Strong Kaon,Ecosmart,Hunday ceeace este o confuzie,pe care unii dintre noi o intitulam.Exista posbilitatea dar sub o alta forma diferita.Ptr a putea edita,vizualiza,introduce key direct cu telecomanda,trebuie sa tinem cont de faptul ca trbuie sa avem instalat in receptor aplicatia care este necesara si o gasim sub forma de:Tuxcom_1.16 pe care o putem instala direct cu DREAMUL prin intermediul inernet.Cum procedam:Introducem cablul de retea(internet)la mufa din spatele Receptorului,revin in a preciza spre exemplu daca avem imagine Gemini:intram cu telecomanda in meniul receptorului,alegem setup,ok,Blue-Panel ok,Addons ok,download(gemini-server)si ok.Apar mai multe fisiere,intram in fiecare fisier,si cautam acel Tuxcom_1.16.In momentul in care l-am identificat,apasam ok ptr a putea fi instalat.La versiunile mai vechi de GEMINI,este posibil sa confirmati cu tasta verde de pe telecomanda.Dupa ce ati instalat acea aplicatie,iesim cu butnul exit de pe telecomanda.Pasii pe care trebuie sa ai efectuati ptr a edita sau vizualiza sau sa introduceti noile key,dar revin numai dupa ce ati instalat Tuxcom_1.16,sunt urmatorii:aApasati pe telecomanda buton galben sau verde,coboriti cu sageata in jos pe TuxBox Commander,revin este posibil ca pe internet sa gasitii exact asa aceasta aplicatie pe care eu am definito sub forma de Tuxcom_1.16,ca fiind definita si sub forma se TuxBox Commander.Acum sa continam deci apasam but galben sau verde,intram la TuxBox Commander prin apasarea buton OK,se v-a deschide o pagina cu mai multe fisiere atentie:coborim cu sageata in jos si intram in var cu ok,iara coborim cu sageata in jos si intram in keys cu OK,coborim cu sageata in jos si intram la sectiunea SoftCam Key cu urmatoarele apasari:In cazul in care doriti sa editati key,innainte de a intra in softcam,apasati tasta 4 pe telecomanda.In cazul in care doriti sa vizualizati intrati direct prin apasare cu butonul OK.Dupa ce ati efectuat ceeace ati electat,confirmati cu save la iesire,daca doriti sa salvati.Intrebari si raspunsuri,pteti obtine prin intermediul forumului.Respectele mele tuturor moderatorilor si utilizatorilor acestui forum.DREAM DM500S,GEMINI..........
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374
sefu pe aici mai sunt si incepatori daca tot ai dechis subiectul acesta explica mai pe larg,toata lumea stie ca prima data apare keya txt eu de exemplu fac de cativa ani treaba asta pentru ca stau pe intuneric doar 4-5 minute(cu exceptia zilei de ieri) bafta si sa ne traiasca gigi
 

vio

Registered
Messages
23
Da mai larga explicatie ca aceasta nu cred ca poate sa fie,e foarte simplu daca urmezi instructiunile lui adybaran de mai sus,oricat de incepatori suntem tre sa mai punem si creierul la contributie si o sa mearga toate,la inceput mai greu apoi se invata toate usor,usor,acest forum este pt.asa ceva,pentru a invata ceva unii de la altii,nu pt a primi totul cum se zice pe romaneste "mura in gura".....!!!!!!!!!!!!!
 

nelke

Registered
Messages
21
editare key

daca tot ai ajuns sa te cuplezi la internet cu dreamul si mai usor este daca instalez Addons care face up/date la key automat cum ar fi satankeyudater,hacksat...si multi alti!
dar fiecare e liber sa aleaga ce-i comvine!

:thum:
 

adybaran

Banned
Messages
126
Gogoman nu stiu ce vrei mai mult daca nu este precum doresti eu zic sa ajuti tu cu detalii mai concise,stii eu o fac ptr cei ce inteleg ceeace vreau sa explic.Ptr cei ce nu inteleg invatama tu cum sa postez si este ok.Ai vazut cum ai miscat putin gresit la adresa mea te-au cipcit baietii destepti,eu zic mai bine sa studiezi si te rog considera ca nu am postat numai pe intelesul tau.Apreciez modul de abordare a celor ce ma sustin in ceeace am postat,si nu pot sa spun decit RESPECTELE MELE DOMNILOR.......
 

adybaran

Banned
Messages
126
VIO respectele mele,se vede cine este drept in ceeace face si cum gindeste,tineo tot asa si esti al nostruv in sectiunea de poster,ne place cum gindesti si cum te exprimi.Multa bafta.Aici si peste tot cerem respect si seriozitate.
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374
A deci sa inteleg ca vrei sa fii protejat de aduci multumiri unora care iti sar in ajutor dar sa va spun eu ceva,eu m-am referit la faptul ca nu este un threads demn de un senior member la asa ceva se pun si poze (daca nu stii iti spun eu cum se fac)si explicatii pentru ca unii poate chiar nu stiu,si chiar nu imi dau seama de ce v-a sarit mustarul,si cu partea cu studiatul sunt 100% ca esti copil mic
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374

click ok

click ok

click ok

butonul 4 edit

COMPLETARE LA TOPICUL LUI adybaran
SCUZE PENTRU POZE DAR NU PREA AM AVUT TIMP
 

adybaran

Banned
Messages
126
Frumos din partea ta colegu,ai sarit in sus degeaba,si despre topicul de a posta poze ce sa zic este frumos,dar daca totii venim cu poze si nu cu explicatii,oare mai intelege cineva ceva,sa nu uitam ca exista mai multa modele de DREAMBOX,si imaginile difera.Ce sa zic eu nu sint ca tine suparacios si nici nu te jignesc nu se cuvine din partea mea sa raspund cu aceeasi moneda,este frumos ceeace ai pus tu dar spatiul nu este chiar asa de mare precum credem noi,si in a posta imagini este usor,eu cred ca mai bine ar fi sa vi cu postari sub forma de text.Tin sa te informez ca studiez de aproape 15 ani arta digitala,si am la baza cunostiinte despre mai multe tipuri de receptoare,nu zic poate si tu ai,dar frumos ar f savii aici sa postezi nicidecum sa jignesti,admin supravegheaza totul daca intelegi semnificatia si nu ese bine sa asiste la cearta ROMANILOR,Stii ce se vorbeste pe mai multe forumuri?Se vehiculeaza ca noi Romanii nu stim decit sa ne certam.Ceeace ziceai ca eu multumesc celor care sar in ajutorul meu este adevarat chiar asa fac,deoarece este meritul lor in a duce la bun sfirsit un semn de bunavointa pe cale pasnica intre colaboratori de buna credinta.Ce sa zic tineo tot asa si devii vestit.Salutare tuturor moderatorilor si utilizatorilor acestui forum.
 
Top