Digi opteaza pentru nagra 3

nicolae

Registered
Messages
119
In curind va trebui sa ne orientam spre alte DEC deoarece digi va schimba codifica.Parerea mea NU VA SCHIMBATI DEOCAMDATA DECODOARELE s-ar putea sa dati bani degeaba pe ele.Asteptati noile miscari ale lui Digi.Va salut pe toti...
 

adybaran

Banned
Messages
126
Da baietii stam in stanbai,deoarece mai dureaza din cite se aude,pina v-or inlocui cardurile,si apoi receptoarele.S-a incercat emularea pe actualele receptoare,dar stim cu totii s-au blocat multe recuri,constind in faptul ca emulatoarele de pe actualele receptoare sunt compatibile cu versiunea de soft,si cam pe care le poseda receptoarele de tip Hunday,Humax.
 

doru64

Registered
Messages
11
Si cum vor proceda? Vor chema fiecare abonat cu cardul si receptorul? Sau poate le vor aduce ei. Eu nu cred in variantele astea ,la numarul de abonati care il au ar dura ani.
 

adybaran

Banned
Messages
126
Uitati dragii mei ca a venit clipa terorilor ptr noi toti,colegul nostru avea putinica dreptate si respect modul lui de abordare,dar cred ca inca nu s-a stabilit altgoridmul definitoriu de decriptare la nagra 3,si trebuie sa speram,daca se adevereste ca s-a stabilit trecerea la GIGII ma refer,v-a trebui sa ne orientam catre AKTA TV.
 

canish26

Registered
Messages
8
ajutor|nu mai vad decat otv si cateva prog free.ce trebuie sa fak sa vad si celalalte prog?chiar se muta digi tv pe nagra 3?stau in italia si posed un dec jepssen care in menu emu are doar nagra 1,2 daca aveti vreo solutie va rog sa o afisati!
 

nicolae

Registered
Messages
119
Dragi mei prieteni, ieri seara s-au facut citeva teste;Insa nu au dat rezultatele asteptate .Cei de la gigi au probat un nou sistem dar din fericire au blocat tot chiar si la cei cu cartela .ASA CA VA MAI TREBUI SA MAI TREACA O PERIOADA PANA SA VA FACE TRECEREA LA N3.Norocul nostru URA
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374
S-a facut partial trecerea pe N3 dar deocamdata cu acelasi pach s-ar parea ca din iulie se da drumul la noile cartele
 

nicolae

Registered
Messages
119
Cind se va face trecerea total vom avea :In loc de 00......01.....care sunt acum; si 02....cu schimbarea softurilor si cea de a treia cheie, lasa-i sa treaca tot ai vom lucra noi.Atita doar ca va trebui urmarite noile softuri care vor aparea.Si binenteles DECODOARELE care acepta N3.
 

adybaran

Banned
Messages
126
stati linistiti prieteni altgoritmul v-a fi cam acelasi astfel:decriptarea nagravision2 stim bine cu totii este sub forma.00.si 01.Noua versiune nagra3 v-a fi sub forma de 00,01,02deci se pricepe ft usor.Mai trebuie ca sa intelegem ca v-a fi un nou emmulator,cu flash diferit fata de cel anterior dar cu mica diferenta.Aici se cam adevereste procesarea de memorie a unora dintre receptoarele pe care le detinem unii dintre noi.Procesoarele unora v-or suporta extensia de acumulare de date,iar altele spre nefericirea celor care le detin nu v-or suporta ceeace mentionam anterior.Nu ramine decit sa asteptam si se v-a adeverii ce v-a fi bun,si ce v-a fi rau.Respectele mele..........
 

adidas

Registered
Messages
6
salut baieti am si eu o nelamurire..eu sunt in spania si am un receiver BigSAt S100 dintrala cu coduri ...dak imi puteti spune de unde iau un soft care isi cauta singur condurile cand se schimba k am inteles ca din toamna nu vor sa le mai afiseze sau ceva de genu...dak am spus o prostie in asta ma scuzati dar asa am auzit .. va multumesc
 

romero69

Registered
Messages
59
Nagra 3

Nu vad cum ar trece de la 01.09.2009 in nag-ra 3.
La cati abonati au va dati seama de ce logistica si suport tehnic au nevoie?
E o parere personala dar cred ca se mai amana binisor!
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374
Nicolae are foarte mare dreptate,am mai postat si eu pe cealalta pagina faptul acesta deja sunt 3 key iar care au dreambox
se pot uita la detaliile de decodare unde scrie atat N2 cat
si N3 care merg in acelasi pach.Cu data nu neaparat sa fie 1 septembrie dar undeva pe acolo.Iar cu logistica nu este un
efort prea mare,efortul este financiar.Dar daca tot se framanta
oamenii cu schimbarea aceasta va spun si cum se va face.
Se fac noile cartele care au doua sisteme de codare N2 si N3
se pune cartela intr-un plic si se expediaza la abonat cu toate detaliile si un plic de ramburs cu care pleaca cartela veche.
Acum urmeaza buba,in momentul trecerii la N3 se schimba pach-ul
si acesta este strict secret,nu se stie ce vor folosi dar daca
fac ce au facut ultima data cand au vrut sa treaca de la AC6 la
AC8 este bine pentru noi.
Eu cred ca vom mai vedea GIGI multa vreme.
 
Last edited:

eugennico

Registered
Messages
16
Deja in unele softcamuri se face pe trei khey .Cautati PreDator3.69 El le face cu emul de 3 Nagra si functioneaza.In momentul in care se va schimba 02 gigi suntem suta la suta in nagra 3.Uitati-va cam cum arata noile k. http://www.sat-universe.com/showthread.php?p=380134#post380134



Numai scrieti aberatii ,keyle cu 02 sant de AU ,iar cu N3 nu exista momentan decat cateva programe de mosc si Dump Rom 180 ,142 REV G01 si 02,si un card "JIPPA CARD" care ar pacalii acest sistem ,in rest sant aberatii (kei 02....)
 

lesuiram

Registered
Messages
1
DIGI

Nu cred cä o sä fie curind trecerea pentru cäei vorbesc de-o vesnicie sau cine vorbeste ,in Romania nu se schimbä decoderele eu cel putin nu am auzit.Este o nouä poveste pentru ca niste bäieti sä vindä alte aparate si cartele.Cel mai bun exemplu este premiere,si lor le-a trebuit aproape 2ani.
cu respect
 
Top