Digi Tv receiver

burciu

Registered
Messages
4
incearca aici pe sait la ,Other Receivers ca sunt destule pe la noi cam astea sunt mai eftine Echolite/Echosmart ( Globo si Opticum ,Kaon,mai sunt.eu folosesc echosmart 791
 
Last edited:

coty picard

Registered
Messages
10
Un receiver bun pt "gigi" poate fi si un Technomate. Eu cu 60£ am luat un TM 1000 D+ acum trei ani si nu m-a lasat pana acum "pe intuneric". Simplu si util
 

adybaran

Banned
Messages
126
globo,strong,eco dream,,,,,etc

Vin si eu cu o precizare,colegii au definit ft bine si concis ceva mai sus,le respect precizarile,si admir ceeace fac,intradevar sunt solidari in ceeace fac,sirevin,un receptor bun si ieftin si usor de manevrat si softat ar fi Globo seria 7010CR,cu ultima versiune de soft,devine universal,el initial vine cu cam conax,dar softat devine universal,adica recunoaste cam toate versiunile de decodare,dupa care recomand din gama strong toata seria 6xxx,opticum model CX,CR,ETC,Ecosmart,kaon,si nu innainte de a preciza un receptor ft bun dar cam scump DREAMBOX.Dar revin cel mai usor de softat,manevrat,configurat este GLOBO sau OPTICUM seria CR.Ptr cine doreste ajutor la configuratii precum si programele necesare,ma ofer in a va ajuta cu tot ce este necesar,si asistanta.Adresa [email protected]ectele mele domnilor:clapping:
 

adybaran

Banned
Messages
126
adybaran

tev rog fi mai explicit in a specifica ce model ai nu versiunea de soft,cum ar fi Humax 5xxx.Scuze nu te superi.
 

pstan

Registered
Messages
14
Am un OPTICUM 4000c, cu care pot decoda totul, cu subtitrare fara probleme. A costat cam 150 lei (40 euro). L-am chinuit cu toate prostiile si este inca in viata. Cu un receptor mai scump nu stiu ce as putea vedea in plus.
 

adybaran

Banned
Messages
126
adybaran

Ai si nu dreptate,cum poti sa spui asa ceva,inseamna ca nu vrei sa recunosti ca stiinta a mai evoluat de exemplu:Cel mai si dintre cele mai grozave ar fi Dreambox.Eu zic sa te mai documentezi,nu ti-o zic cu rauitate,doar ca inspiratie ptr tine.Sunt de acord cu ce spui,dar o parte din ce spui nu prea se adevereste.SPRE EXEMPLU CU DREAMBOX VEZI CAM TOTULRespectele mele.:clapping:Si mai sunt si altele..................
 

adybaran

Banned
Messages
126
adybaran

Sal colega i-mi pare rau,am patito si eu ca tine,dar nu dispera foloseste jitag si e totul ok.Respectele mele:clapping:
 

adybaran

Banned
Messages
126
adybaran,globo,opticum,strong,dreambox,ecosmart,kaon

Trebuie sa reinstalezi softul si bine este sa intri aici..............XXXXXXXXXXXXXXXXX la sectiunea 5119..............si aici ai totul bine emulat fara ezitari si dinsconfort de a subtitra,este totul ok.Respectele mele.....................:clapping:
 
Last edited by a moderator:

adybaran

Banned
Messages
126
adybaran,globo,opticum,strong,dreambox,ecosmart,kaon

Punind de aici softul,vei realiza ca si conservele de la digii au subtitrare.Dar nu uita ai un receptor beton si suporta subtitrare cam la tot.Nu toate fac ce face cel pe care il posezi tu.Multa bafta,,,,,,,,,,,,,,,,,,:clapping:
 

danis_rom

Registered
Messages
4
Salut ,

se poate face o recomandare de receiver in cazul in care gigi trece pe N3? Daca tot investesc as vrea sa nu ma doara capul si peste un an.
Buget pana in 200 eur.
Merci.
 

we-77

Registered
Messages
178
noroc,recomand ceva din segmentul dream, sa nu uitam nu numai de faptul trecerii la N3, ci shi la HD.
 

NICKK

Registered
Messages
15
Salut. rog sa imi zica si mie cineva ce sanse am sa vad gigi cu un Technosat TS1100+.Mii de multumiri.
 

adybaran

Banned
Messages
126
Asa cum a mentionat si colegul nostru mai sus,si eu recomand in primul nrind gama receptoarelor Dreambox care este in totalitate compatibil cu ce se preconizeaza pe viitor,si nu in ultimul rind am mai facut unele precizari gama receptoarelor GLOBO,OPTICUM,AZBOX si ar mai fi si altele dar revin GLOBO,OPTICUM,cu noua versiune de soft,devin universale adica recunosc in totalitate toate versiunile de decodare.Cu emulatorul sunt aproape la zi,procesor destul de bun,foarte stabile in boot,si v-or supravietui pe viitor in a recunoaste versiunea nagra 3.Respectele mele tuturor membrilor.............
 

doru64

Registered
Messages
11
Salut,stie cineva ce trebuie la un MEDION FTA 3000 cu procesor 5518 sa se poata edita keyle manual? Keyle sunt in meniu dar in format de 16 biti in loc de 32. Acum functioneaza cu patchi numai in format PGM. Multumesc anticipat pentru un eventual raspuns.
 
Top