Te reja per frekuencat e kanaleve shqiptare

juli13
19-05-2010, 00:03
Ne kete teme do te postohen vetem informacione per sa i perket ndryshimeve ne frekuenca apo kanale te paketave shqiptare ne te gjithe sateliete

Cdo koment apo spamin do te fshihet.

18.05.2010

Tring Digital ka hedhur ne transmetim kanalin televiziv " Kanali 7" ne vend te kanalit Neser Tv.

Frekuenca 11014 V 27500 3/4 Eutelsat Sesat (16.0E)

Per momentin eshte free.

dreamer1983
30-11-2010, 21:55
Njoftim per paketen DigitAlb Satelitor 16.0*E

kqiqi1
15-12-2010, 20:33
ka filluar transmetimet kanali Shqipja Master Music TV ne satelitin Eutelsat Sesat 1 & Eurobird 16 & Eutelsat W2M at 15.8°E dmth aty ku transmeton DIGITALBI. kfaliteti katastrof si gjith here te ne shqipetaret
FR - 11166
POL - H
SR - 11850

tonikkk
24-12-2010, 11:13
big brother 1,2 frc:: 11639 h 2/3 27900

fushkrujs
25-12-2010, 23:00
Frekuence e re ne paketen digitalb

Freq 10941
Polarizimi V
Symbol rate 15000
Feq 2/3

Perfshihen kanalet e Supersport, Digi gold dhe kanale lokale.

juli13
13-01-2011, 00:00
12/01/2011

Digitalb ka bere ndryshime ne disa kanale, keto jane:

-Frekuenca 11055, pol V, Sr 27900.

ka te shtuara keto kanale
Kohavision
RTV 21 Sat
Klan Kosova

-Frekuenca 11639, pol H, Sr 27900 dhe frekuenca 10941, H, 15000

Te vihen ne kerkim keto frekuenca sepse te gjitha kanalet egzistuese kane ndryshuar SID

juli13
21-01-2011, 16:00
Frekuenca 10758 V 27500 ne te cilen ndodhen kanalet e supersportit ka nje ndryshim te feq prej disa ditesh.

Nga 7/8 qe ka qene, eshte bere 2/3. Ose mund ta beni kete opsion AUTO dhe aparati do ta gjeje automatikisht ndryshimin.

fushkrujs
13-05-2011, 18:06
Ndryshon polarizimi i transmetimit satelitor tė platformės Tring

Ju bėjmė me dije se prej datės 17 Maj ora 00:01 Eutelsat do tė ketė njė ndryshim tė polarizimit tė transmetimit nga Horizontal nė Vertikal. Pėr ndjekur normalisht kanalet e Platformės Tring Digital ju duhet tė kaloni manualisht polarizimin nė menu nga horizontal nė vertikal.

dreamer1983
17-05-2011, 19:41
Njoftim:

Ndryshon polarizimi i transmetimit satelitor tė platformės Tring

Ju bėjmė me dije se prej datės 17 Maj ora 00:01 Eutelsat do tė ketė njė ndryshim tė polarizimit tė transmetimit nga Horizontal nė Vertikal. Pėr ndjekur normalisht kanalet e Platformės Tring Digital ju duhet tė kaloni manualisht polarizimin nė menu nga horizontal nė vertikal.

11283/VER/27500

Informacioni i plot per programimin e STB resiverave te tringu me image Ketu i tere info e plote (http://www.tring.tv/1334-njoftim.html)

dreamer1983
01-07-2011, 15:26
Per te gjith ata ce kan Aperate te lidhur me kartel paring si KAON HD ose ODS2000 HD tere kanalet jan te hapura free nderi sa te rregullohet problemi teknik

dreamer1983
10-07-2011, 22:20
Frequenca me e reja per Kanalt te DigitAlb HD 16*E
======================================
Eutelsat Sesat_11139.HOR.27500 (3/4) _B5_Europe_DVB-S_QPSK DigitALB Satellite, 38.0 Mbps NID:366 TID:30405

Eurosport HD
Eurosport 2 HD
Travel Channel HD
MTV Live HD
X-HD
2011-07-10 +

fushkrujs
28-07-2011, 19:08
Nga 1 Gushti TRING me Kanale te reja!


http://www.youtube.com/watch?v=sRnJdnHTlU4&feature=youtu.be

fushkrujs
10-09-2011, 21:06
DIGITALB me nje kanal te ri HD.
Nga sot nė platformėn satelitore DigitAlb ėshtė shtuar kanali mė i ri i cili po transmeton ngjarjet sportive nė kualitet tė lartė HD, bėhet fjalė pėr kanalin
" SUPER SPORT + HD ". Ky kanal ka plotesuar Renditjen e kanaleve duke zevendesura Service HD,Madje pritej qe ne kete Service HD te ishte Nickelodeon por papritur Shfaqet Sport HD.

Fr. 11139 /Pol . Horizontal / Sr . 27500 / FEC: 3/4

fushkrujs
26-10-2011, 20:00
Njoftohen te gjithe abonentet e Digitalb qe me date 9 nentor ne ora 00:01 do te leshohet ne funksionim sateliti i ri Eutalsat W3C 16°, me poshte do te gjeni frekuencat e reja pas kesaj date:


Digitalb I
Frekuenca:10762
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S1 MPEG-2


Ne kete frekuence jane keto kanale:


TOP CHANNEL
TOP NEWS
MY MUSIC
BANG BANG
CUFO TV
JUNIOR TV
EXP Shkence
EXP Histori
EXP Natyra
RTV 21
KTV
Klan Kosova


Digitalb II
Frekuenca:10804
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S1 MPEG-2


Ne kete frekuence jane keto kanale:


Film Hits
Film Thriller
Film Drame
Film Aksion
Film Komedi
X-1
X-2
Shop Tv
T Channel
Digi+
Film Autor

Digitalb III
Frekuenca:10845
Symbol Rate:27500
Polarizimi: Horizontal
Fec:3/4
DVB-S1 MPEG-2


Ne kete frekuence jane keto kanale:


SuperSport-1
SuperSport-2
SuperSport-3
SuperSport-4
SuperSport-5
Tv Klan
News-24
Digi Gold
musicAL
ABC News
TVSH
Ora News


Digitalb IV
Disa nga keto kanale punojne vetem me
Digitalb HD nga Digitalb ose me modul Conax pairing.
Frekuenca:10887
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S2 MPEG-4/HD


Ne kete frekuence jane keto kanale:


HD1
HD2
HD3
HD4
HD5
HD6
Travel HD
MTV HD
UFO Education
Planet TV
Scan TV
Alsat M
Channel One
Supersonic
X-3
X-4


Digitalb V
Disa nga keto kanale punojne vetem me
Digitalb HD nga Digitalb ose me modul Conax pairing.
Frekuenca:10928
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S2 MPEG-4/HD


Ne kete frekuence jane keto kanale:


Nat Geo HD
Discovery HD
HD7
HD8
Nickleodeon HD
Eurosport HD
Eurosport 2 HD
DORCEL HD
Cartoon Network
Nat Geo
Nat Geo Wild
Travel
MGM
Fox Life
Fox Crime

kenxo
09-11-2011, 13:47
Frekuencat e reja nė DIGITALB SATELIT

http://www.digitalb.al/ndihma/Image/newFrek.gif

juli13
26-12-2011, 17:12
Tring ka bere gati kanalet e reja ne kete frekuence:

Frekuenca: 11345 MHz
Symbol rate: 27500 Msym

FEC : 5/6

Polarizimi: Horizontal

Sipas tring do te jete dita e merkure kur kanalet e reja do te fillojne transmetimin!

dreamer1983
29-12-2011, 11:42
28.12.2011
Tring Digital bashkon Shqipėrinė me Kosovėn, shtohen kanalet

28 dhjetori ka sjellė nė platformėn Tring Digital kanale tė reja tė dedikuar kategorive tė ndryshme tė admiruesve tė zhanreve specifike tė kinematografisė botėrore. Tring Fantasy quhet kanali i parė qė u shtohet gamės se kanaleve tė shumėllojshme tė Tring Digital dhe i dedikohet zhanrit fanstatiko-shkencor si dhe filmave horror.
Tring Fantasy ėshtė njė kanal qė pėrmban njė katalog tė pasur me kryevepra tė kinematografisė botėrore tė 10 viteve tė fundit duke nisur qė nga serialet mė tė suksesshme tė kėsaj natyre e deri tek filmat mė nė zė tė metrazhit tė gjate nė zhanret fantastiko-shkencor dhe horror.
Sa i takon audiencės Tring Fantasy ka si target tė gjithė femrat dhe meshkujt shqiptarė nga mosha 16-45 vjeē, pėr t’i mbajtur para ekranit dhe pėr t’i argėtuar me transmetim ekskluziv 24 orė nė ditė vetėm nė platformėn Tring Digital.
Filmi fantastiko-shkencor “Zhdukje zinxhir” me Carlize Theron dhe Marton Csokas ka qenė kumbari i startit tė transmetimeve nga kanali Tring Fantasy.
Gjithashtu, kanali Tring Fantasy do tė ketė njė programacion tė ndarė nė segmente qė identifikojnė dhe kėnaqin tė gjithė nėnkategoritė e kėtij zhanri tė zhvilluar ndjeshėm pas viteve ‘90.
Kanali Tring Fantasy fillimisht mund tė shihet vetėm nga abonentėt e Tring Digital me marrės satelitor, ndėrkohė qė sė shpejti do tė mundėsohet transmetimi i kėtij kanali edhe pėr marrėsit tokėsore.
Pėrpos kanalit Fantasy, platforma Tring Digital sjell dhe 6 kanale tė tjera tė reja, duke menduar kėshtu pėr mė tepėr argėtim pėr tė gjitha gjeografitė, kategoritė dhe grupmoshat e teleshikuesve.
Njė kanal sportiv me lajmet mė tė fundit nga sporti dhe mjaft informacione tė tjera pėr tė apasionuarit pas futbollit, si dhe njė kanal tjetėr me pėrmbajtje pėr publikun e rritur i janė shtuar listės sė kanaleve ekzistuese nė Tring, duke vijuar me kanalin mė tė mirė ndėrkombėtar pėr fėmijė Disney XD/MTV dhe programacionin e tij tė veēantė, si dhe tre kanalet e tjera tė reja nga platforma mė e madhe nė Kosovė RTV21, tė cilat pėrkatėsisht janė RTV 21 Popullore, RTV21 Plus dhe RTV21 Junior.
Tashmė Tring e bashkon vėrtet pas kaq kohėsh Kosovėn me Shqipėrinė dhe gjithė shqiptarėt nė mbarė botėn falė transmetimit tė tij tokėsor dhe satelitor, si dhe kanaleve speciale nga mbarė hapėsira shqiptare tė dedikuara shqiptarėve kudo qė ndodhen.
Tring vėrtet nuk njeh kufij. Gjate vitit 2012 mjaft surpriza tė tjera dhe kanale tė reja do tė vijnė falas pėr tė gjithė abonentėt e kėsaj platforme duke e bėrė edhe mė tė parrezistueshme magjinė televizive qė vjen vetėm nėn logon e Tring Digital.

Nga dita e merkure, me 28 dhjetor, Tring Digital lancon KANALE TE REJA DHURATE ne platformen satelitore. Per te perfituar kanalet e reja mjafton te beni kerkimin e kanaleve:
Frekuenca: 11345 MHz
Symbol rate: 27500 Msym
FEC : 5/6
Polarizimi: Horizontal

Diavolo
03-02-2012, 08:56
Digitalbi ka levizur sot DVB-s2 frequence te re
11.056 GHz Polarizimi vertical
Tani eshte ne dispozicion
10.888 GHz polarizimi Horizontal
30000
DvB-S2
8PSK
FEC 3/5
Kjo shumefishte eshte e vendosur 7 kanale HD edhe 13 kanale ne zhgjithjen e SD.Disa nga kanalet jane te koduar ne te simulcryptu,e cila pefshin sistemet dhe Conax VideoGuard ***,
shperndarjen e kanaleve te vecanta ne platformen TV total.

tani1
15-02-2012, 23:24
Big Brother 1

Frekuenca: 10762 MHz
Polarity: Horizontal
Symbol Rate: 27500
FEC : 3/4

Big Brother 2

Frekuenca: 10803 MHz
Polarity: Horizontal
Symbol Rate: 27500
FEC : 3/4

fushkrujs
17-02-2012, 22:39
Albanianscreen ndryshon frekuancat nge data 20 Shkurt 2012.


Frequency: 11108 Mhz
Symbol rate: 02821
Polarization: Vertical
F.E.C: 2/3 ose AUTO

fushkrujs
29-02-2012, 23:51
Shqipja Master Rikthehet ne Transmetime Satelitore ne Paketen Digitalb ne keto Parametra : 10886,H,30000,3\5. (Video free,Audio Koduar)

tani1
29-07-2012, 14:55
2 kanale te reja shtohen ne Platformen Satelitore Tring digital

- EXTREME SPORTS
- Outdoor Channel

Eutelsat 16A
FREKUENCA 11345 MHz
SYMBOL RATE 27500 Msym
POLARIZIM HORIZONTAL
FEC 5/6

juli13
28-08-2012, 15:27
KETO JANE NDRYSHIMET ME TE FUNDIT TE DIGITALB

Kanalet:

-Junior TV -
-Explorer Natyrė
- DigiPlus
- Film Thriller
-Film Dramė
- SuperSport 5

kane kaluar ne frekuencen 10804 H 30000 3/5, ne sistemin MPEG-4 dhe jane pairing.
Keshtu qe keto kanale mund te shikohen vetem me aparatet zyrtare Hd te digitalb.


Kanalet:

Film Autor
Film Hits
Film Aksion
Film Komedi

jane zhvendosur ne frekuencen 10762 H 27500 3/4.

juli13
21-09-2012, 22:05
Top Channel HD Dhe Klan HD tashme trasmetojne ne satelit npm
paketes Digitalb.

Beni nje kerkim ne frekuencen 10804 H 30000 3/5.

Ndersa per ata qe kane aparate zyrtare te digitalb, mjafton nje fikje dhe rindezje per te listuar keto dy kanale.

juli13
04-01-2013, 23:10
Ky eshte nje njoftim i digitalb:

Tė dashur miq, pas njoftimeve tė shumta ju informojmė se duke filluar qė nesėr dt. 4 Janar 2013, do tė konvertohen 7 kanale tė cilat do tė hapen vetėm me aparat 3D/HD, si mė poshtė

• Explorer Histori
• Film Autor
• Film Hits
• SuperSport -1
• SuperSport -2
• SuperSport -3
• SuperSport -4

Konfirmoj qe konvertimi i sistemit te disa prej ketyre kanaleve ka filluar.

juli13
21-02-2013, 23:43
Frekuenca e Big Brother Albania 1 & 2

freq 10803 SR 30000 FEQ 3/5

balili
05-04-2013, 19:30
Sot Agon Channel startoi ne transmetime ne Paketen Satelitore dhe Tokesore Tring Digital.
Ne satelit do e keni ne keto parametra : 11345 . H . 27500 . 5/6
Ndersa ne Tring Tokesor ne kanal : 8

Transmetimet jane pa pagese Free!

milan-
12-06-2013, 02:06
Ne Eutelsat 16est fr 10928/h/30000 fec 3/5 DVB-S2 8psk kanali STV Folk ka zevendesuar Planet tv keto kanale bejne pjese ne paketen e Digitalb

sistemet
28-06-2013, 19:20
DIGITALB LISTA E KANALEVE - 23 QERSHOR 2013

10762 27500 Horizontal DVB-S 3/4

10803 30000 Horizontal DVB-S2 3/5

10845 30000 Horizontal DVB-S2 3/5

10886 30000 Horizontal DVB-S2 3/5

Top Channel
Top News
T
T +1
My Music
Big Brother 1
Big Brother 2
Bang Bang
Cufo TV
Junior TV
Nickelodeon HD
Nickelodeon SD
Nick Junior
Disney Channel
Film Nje HD
Film Dy HD
Plus HD
Digi Gold
Film Autor
Film Hits
Film Hits +1
Film Thriller
Film Drame
Film Aksion
Film Komedi
Digi Plus
Fox Life
Fox Crime
Comedy Centra
Klan HD
ABC News
Klan TV
Ora News
TVSH Tokesor
News 24
Channel One
UTV News
Scan TV
A1 Report
Planet TV
Shop TV
Klan Kosova
RTV 21
KTV
RTK Sat
Alsat M
First TV
Service Digitalb 1
Service HD
Ndihma e Klientit
EXP shkence
EXP histori
EXP natyra
Discovery HD
Nat Geo HD
Travel Channel HD
Nat Geo
Nat Geo Wild
Discovery Channel
Investigation Discov
TLC Discovery
Travel
SS-1 HD
SS-2 HD
SS-3 HD
SS-4 HD
SS-5HD
SS-6 HD
EuroSport H
EuroSport 2
MTV Live HD
Music AL
SuperSonic
Club TV
Elrodi TV
X1
X2
X3
X4 Dorcel HD

milan-
09-07-2013, 00:02
Frekuenca e re Tring digital
11426 V DVB-S2/MPEG-4 27500 5/6

Tring Digital

Vizion Plus - Tring Super - Tring Sport News
Tring Comedy - TIP TV - Tring Tring - Tring Planet
KTV Kohavision - Tirana TV - Tring Life - Tring Max
Tring Sport 2/3/4 - 3 Plus - Tring World
ERA TV - Tring Shqip - Folk + - Desire - Kanali 7
MTV Europe

dreamer1983
12-08-2013, 16:46
TRING TV NJOFTON SE NĖ DATĖN 12 GUSHT BĖHET KALIMI I TRANSMETIMIT TĖ KANALEVE NĖ 2 FREKUENCA TĖ REJA NĖ SATELIT.
TP-1

FREKUENCA 11400 MHZ
SYMBOL RATE 13846 Msym
POLARIZIM VERTIKAL

TP-2

FREKUENCA 11427 MHZ
SYMBOL RATE 27500 Msym
POLARIZIM Vertikal

juli13
19-02-2014, 00:13
Frekuencat e reja te Big Brother 1 & 2:

Freq 10887
Pol H
Simbol Rate 30000
fec 3/5

dreamer1983
04-03-2014, 22:23
RTV21 HD @ Tring TV 16.0E

System: DVB-S2
Modulation: 8PSK
Frequens: 11399
Symbolrate: 13844
Polarisation: Vertikal
FEC: 3/4

meti2000
05-03-2014, 23:09
dreamer flm po aki info.kure do ti leshojn 50 kanalet qe po i reklamojn

emtoni
06-03-2014, 00:40
Nuk do fusi 50 kanale Tring po do beje gjithsej 50 kanale ne formatin MPEG-4,pra kur te kaloje dhe frekuenca tjeter ne kete format do shtoje dhe 10 kanale te rinj Tring, flm

balili
07-04-2014, 22:36
Sipas njoftimit te kompanise Tring nga data 10prill do behet kalimi total i kesaj pakete ne Mpeg4 duke aritur ne 50kanale.Te gjithe klientet qe kane dekoder jo hd nuk mund ti shikojne me kanalet e kesaj pakete prandaj merni masat per ti zevendesuar me aparatet e rinj HD

tani1
10-04-2014, 13:18
Platforma dixhitale Tring ka bere kalimin ne MPEG-4 te platformes satelitore edhe per frekuencen e dyte.

System DVB-S2
Frequency: 11427
Symbolrate: 27500
FEC: 3/4
Modulation: 8PSK

The-Rock
11-04-2014, 01:59
a din ndonjeri ketu me na tregu per tring tv
pse me keto frekuencat e rej nuk po i gjen te gjith kanalet e tringut edhe ate list te kanalev qe i gjen nuk kan shumica audi ose ze une kom dm 800 edhe nuk gjen te 22 kanale po i gjen vetem 14 kanale me kete frekuenc
System DVB-S2
Frequency: 11427
Symbolrate: 27500
FEC: 3/4
Modulation: 8PSK

kathrein
11-04-2014, 13:46
Ti JULI , normal se per Lajme edhe vetet ketu , apo mos e pata gabim une,.. pyeta per KTV perse nuk punon ne Tring tv kaq , e kjo ashte ne lidheje me Lajmin, kaq..

tani1
11-04-2014, 14:37
a din ndonjeri ketu me na tregu per tring tv
pse me keto frekuencat e rej nuk po i gjen te gjith kanalet e tringut edhe ate list te kanalev qe i gjen nuk kan shumica audi ose ze une kom dm 800 edhe nuk gjen te 22 kanale po i gjen vetem 14 kanale me kete frekuenc
System DVB-S2
Frequency: 11427
Symbolrate: 27500
FEC: 3/4
Modulation: 8PSK

Ndrysho FEC nga 3/4 ne 7/8 dhe cdo gje eshte ne regull. Gjithsej jane 22 kanale per momentin ne kete frekuence se bashku me KTV per te cilen po pyet edhe kathrein. Me sa duket te gjitha kanalet jane stabilizuar si ne video edhe ne audio prandaj nuk ja vlen me te catohet me per kete problem.

juli13
01-10-2014, 17:54
Freuenca e fundit MPEG-2 E digitalb 10762 H ndryshon simbol rate ne 30.000, e kalon ne MPEG-4 ne pairing.

Pra dhe keto kanale
Top News
Bang Bang
EXP Shkence
Film Aksion
Film Komedi
T Plus
Klan tv
Ora News
TVSH Tokesor
RTV 21
KTV
X1
Top Channel
News 24

shikohen vetem me aparatin zyrtar te Digitalb.

juli13
03-03-2015, 23:00
Frekuencat e Big brother Albania 8

freq 10762.25MHz
Simb rate 30000
Pol H
feq 3/5


burimi kingofsat

juli13
30-05-2015, 21:03
Duke filluar nga 01 Qershor do te hiqen nga platfotma satelitore kanalet Top Channel SD dhe Klan SD .

Nderkohe ne daten 01 Qershor listes se kanaleve ne platformen satelitore do ti shtohen kanale te reja ,si me poshte:


ID Discovery HD. Kanal egzistues por nga SD behet HD.
Animal Planet HD. Kanal i ri . Paketa Familjare
Discovery Science HD. Kanal i ri. Paketa Familjare
Turbo Xtra HD Paketa FamiljareKanalet dalin ne 1 Qershor ne satelit me vetem fikje dhe ndezje te aparatit flybox

EZ Archive Ads Plugin for vBulletin Copyright 2006 Computer Help Forum