Tring TST 1000 List rs232 & USB

dreamer1983
05-05-2009, 15:56
Lista me e reja Tring TST-1000
permes rs232 kablles dhe USB Flash memorje


EutelsatW2 16.0
Astra 19.2E
Hotbird 13.0E
Eurosiasat/Turksat 1C 42.0
Thor 0.8W

afrimi02
08-05-2009, 22:39
pershendetje . a e di kush se qka u ba me tring+1 dhe tring+2 a i kan hjekur krejt prej 1 majit.

dante
17-05-2009, 11:26
ilir si me ja bo me hudh ne aparatin e tringut versionin 4 nepermjet kabllit rs232, sepse kam nje aparat i cili ka versionin me emu dhe spo ma merr nepermjet portes usb versionin4 ..

dreamer1983
09-09-2009, 13:00
Lista ma e reja per resiverat e tringut
16.0W*

jani_sat
25-09-2009, 12:32
A e ka njeri programin qe e konverton aparatin tring ne DIGISAT? FALEMINDERIT

dreamer1983
01-10-2009, 10:23
Lista me e reja per Tring TST-1000 dhe qe jan dhe KTV & RTV21 ja hudhni permes USB Flash

algert
01-10-2009, 10:39
A e ka njeri programin qe e konverton aparatin tring ne DIGISAT? FALEMINDERIT

Une e kam por te ky forum nuk bej dot atachment ......:(

fredi111
01-10-2009, 10:46
Dergoji nje PM Administratorit thuj qe nuk mundem me uploadu sepse ta rregullo ai

algert
01-10-2009, 11:28
Dergoji nje PM Administratorit thuj qe nuk mundem me uploadu sepse ta rregullo ai

Ok plako:thum:

like
19-10-2009, 20:24
ju lutem kam nje tst 1000 dhe nuk kam loder per ti hedhur programin dixhi sat per ti hapur thorin ju lutem me ndihmoni faleminderit

misso
20-10-2009, 14:13
http://rapidshare.com/files/295467973/TST_1000_Upgrader_1.0.8.rar.html ketu ke loaderin per tst-1000

dreamer1983
02-11-2009, 11:51
;;;;;;;;;;;;;;;;;File info! MC620 DU;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Shqip:
Digisat MC620-DU pėr resiver Tring TST-1000
Kjo listė ėshtė pėr ata cė kan softverin Digisat MC620-DU
dhe mundet tė pėrdoret pėr resiverin Tring TST-1000
---------------------------------------------------------

EutelW2 16.0E*
Astra 19.2E*
Hotbird 13.0E*
Turksat 1C 42.0E*
Thor 0.8W*/1W*


informacion pėr tu aktivizuarė emulatori hyn meny opcion kodi 7799

mutipaska
22-11-2009, 13:23
A mund te hapet Tringi me qelsa?

Edhe ident sa e ka?

vlasa
22-11-2009, 14:10
jo smundet...hapet ndonjehere me Constat Cw..por nuk qendron shume...Ident -> 0BAA

mutipaska
22-11-2009, 14:51
flm.

po kta dy kanalat ne Thor 1w - rtv21 & ktv, a mund te hapen,
shikova abonimin po ishte shume shtrejt veq per 2 kanala.

dreamer1983
24-11-2009, 00:41
flm.

po kta dy kanalat ne Thor 1w - rtv21 & ktv, a mund te hapen,
shikova abonimin po ishte shume shtrejt veq per 2 kanala.

jo keto kan cen vetem per test te hapura tani jan ne pakojen te tv alb vetem rtv21 plus e ke te hapur free

dreamer1983
25-01-2010, 13:24
Lista e re pėr tring resiverave jan te radhitura kanalet nė
satelitin EutelsatW2 16.0E & tjerat satelitat

Nga dreamer1983

afrim_tr
30-01-2010, 01:40
pershendetje te gjitheve
une kam nje problem me tringun se i kam futur nje emu e me ka dale menuja vetem arabisht the nuk ma njeh a telekomanden dhe as usb e si mund ta kthej si ma pare FALEMINDERIT TEGJITHEVE TE FORUMIT ju lutem me ndihmoni

jak_3
28-06-2010, 18:07
me fal qe po te bezdis
dreamer1983 po a ki loader per falie rs232 dmth per tring

redoni02
01-07-2010, 11:00
Prsh, kam nje aparat ting tst 1000 ka mundesi ndonje antar i forumit te me shpjegoji si si hidhet programi nepermjet usb?dhe ke program duhet ti hedhe.tringu ka programin e fabrikes

pigeone
25-08-2010, 12:34
di ndonjeri provaiderin e ntv sport ne kete aparat test_1000 tring, te Biss dhe nese e ka provuar ndonjeri cilat kode jane aktive.

jani_sat
25-08-2010, 14:57
1fff 00 ao21230034561400

crashoks
31-10-2010, 13:46
ka ndonjeri ndonje list me te re

Bedri
28-03-2011, 00:46
JU lutem keto lista qe i kini shti si mund ti hapi apo nuk hapen fare

dreamer1983
23-05-2011, 13:24
Tring_TST_1000_Channal List_By dreamer1983.23.May.2011
========================================
Update new tring channal frequency 16.0*E
Kujdes vetem sateliti 16*E eshte i programuare
@dreamer1983

Gokette
07-07-2011, 09:57
A duhet lidhur me ate te USB receiver-i apo duhet download - uar me pare dhe me pas shtuar me USB?

meti2000
07-07-2011, 17:34
me falni kam recieverin combo te tring tv kanalet ne satelitin 16° punojn mire mirpo kanelet ne astra 19° te gjermanis bajne mirpo nese deshiroj te ndrroj kanalin psh.nga RTL ne SAT-1 i ter recieveri bllokohet nuk funksionon asgje nese dikush ka ndonje ide me tregoni ju lutem flm shume

janas0709
21-10-2011, 14:27
a mund te hedhi ndonjeri ndonje liste kanalesh dhe satelitesh qe te jete i azhornuar te pakten ne shtator te 2011

dreamer1983
06-12-2011, 11:57
Channal list for Tring TST-1000 By dreamer1983
Vetem permes rs232 0-modem kabell
Only about rs232 0-modem cable
Astra 19.2*E
EutelsatWC 16.0*E
Hotbird 13.0*E
HellaSAT 39.0*E
Turksat1C 42.0*E
Sirius 2/3 4.8*E

plakusat2000
06-12-2011, 12:37
Ketu keni dhe proceduren per ta hedhur softin e ri me usb per aparatin tring-tst1000

1-mereni nga kompiuteri dhe futeni ne 1 usb ose ne 1 flash memori softin e ri
2-cojeni aparatin ne 1 stacion te lire...pershembull vizioni tv
3-shtypni butonin menu
4-shkoni ke vendi ku shkruan me shume opsione ose me sakte e 5 dhe jepini ok
5-do ju dali 1.permiresim software..2.informacioni 3.gjendje fillestare
shkoni ke permiresim software--rs232. me shigjeten e pultit te komandimit majtas djathatas pozicionoheni ke usb
tani futeni ka kapaku i vogel qe keni perpara usb ose flash memori qe keni mare bashke me softin eri nga kompiuteri
dhe shtypni butonin ok
6-do tju dali tabela usb interface
7-shtypni butonin blu te aparatit dhe jepeni ok..pas kesaj do filloje te mari softin e ri aparati.
lereni deri sa te mbaroje dhe aparati do ristartoje vete.mbasi ta kete mbaruar punen e vet hiqeni usb dhe aparati eshte azhornuar...
image tring digital

trepca
08-12-2011, 18:34
a mune me ma jap linkun ku mun me marr c line per test?? falm

marseli1
09-12-2011, 21:28
Kam nje aparat satelitor ON LIEN dhe kam provuar te fus kodet me rs232 me Yumatu mx plus por nuk arrin deri ne fund se bllokohet a me thote ndonjeri se cfare te perdor tjeter

dreamer1983
29-12-2011, 14:29
New list Insertet all last new channal EutelsatWc 16.0*E
For Tring Digital can insert With USB Flash & rs232 0-modem cable
enjoy!
*By dreamer1983 29.Dec.2011*

mr.smoke
05-05-2012, 16:43
po softin e ri ku ta mar qe ta azhornoj a ka mundsi te ma jepni linkun ?

mr.smoke
02-06-2012, 14:34
Plakusat 2000 cili asht verzioni ma i ri i Aparatit Tring tst 1000 A mund te na jep ndonji link ?
Edhe qka ti bej Aparatit i cili vetvetiu mu blloku per me shum shikoje foton.
http://img441.imageshack.us/img441/9540/unbenanntipy.jpg

emtoni
17-08-2013, 22:24
A ndonje shanc per te hap UPC Direct me TST 1000 Digisat .

Search37
26-10-2013, 17:35
Po per Tring TS 100, ka ndonje list???

Boossi
10-11-2013, 12:58
Pershendetje,un jetoj ne itali kam keto skeda sky italia,mediaset,2 abonime digitalb dhe 1 abonim tring kam nji dekoder vu+solo dhe dua te configuroj mgcamd per te nxjerrur nline prei dekodrit,clinjet i nxjerri pa problem po kam problem ecm jan shum te nalta me nlinje jan me te mira kush mund te me ndimoj?

arben_tafani
05-12-2013, 18:33
kam nje tring 1000 dua te me ndihmoni si te hap kanale nga astra 19

marki1999
10-02-2014, 18:56
ey pse bre nuk pom bajn kanalet nja 2500 i kam qit me usb po krejt po dalin ska signal(ose esht i dobt) shka me ba?????

Denistai18
03-09-2015, 22:40
Kam aparatin combo te tringut dhe doja te dija nese mund te ndryshoja software-in e fabrikes me nje tjeter qe ka emulator si digisat nepermjet lidhjes me RS2332 si mund ta bej kete, ju lutem me ndihmoni.:):)

qoni
08-09-2015, 15:33
pershendetje a din kush per tring tv ne fr 11400 nukpo me hapen me cccam,flm ne pergjigjje

emtoni
08-09-2015, 17:29
ka kaluar ne pairing kjo frekuence

able
08-09-2015, 18:05
si duket cccam nuk ka efekt me ne tring tv?

qoni
10-09-2015, 14:43
katastrof nese edhe keta kalojn ne paring

Montezuma 1
11-09-2015, 20:56
Kaluan si perfundim ne pairing

EZ Archive Ads Plugin for vBulletin Copyright 2006 Computer Help Forum